Koku Sepetim

Parafinsiz Mum


Parafin hampetrolden eldeedilen, renksiz  ve kokusuzdur. İlk defa 1829 yılında bulunmuştur. Parafin; tekstil ürünlerinde, eczacılıkta , kozmetik sanayide , plastik patlayıcı madde , elektrik malzemelerinin üretiminde ve katı ve sıvı yiyeceklerin saklanmasında kullanılır.

Hoş kokular bulunduğunuz ortamı güzel hale getirmek için kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Özellikle de yaşadığımız alanın yani evlerimizin hoş kokması için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden birisi de parafinsiz kokulu mumlardır. Parafinsiz mumları kokusepetim.com sitesi aracılığı ile ayağınıza kadar getirtebilirsiniz. 

Parafinsiz kokulu mumların içerisinde zararlı maddeler olmayan MSDS (Material Safety Data Sheet) sertifikasına sahiptirler. 

Bilirsiniz mum romantik gecelerin olmasa olmazı, mum dekorasyon da kullanılıyor. 

Tabi mumun bir sürü kullanalım alanları var.

Mesela ayakkabınızın bir yeri açık mı? Açıksa mumu alın ve ayakkabınıza sürün, saç kurutma makinesi ile ayakkabınızı kurutunuz. Mum ayakkabınızın açılan yerini kapatacaktır. Ayakkabınız kurutulduktan sonra cilalanmış gibi gözükecektir.

Her şeyin fazlası zarardır. Mumun da fazlası zarar . Mumum söndürüldükçe is yapıyor. Belki perdeleriniz o yüzden fazla kirleniyordur. Tabi günümüz  de lambalar , fenerler yüzünden fazla mum kullanılmıyor.

Parafinsiz Mum

Parafin, eterde , benzende , katran da , şist de ve petrol yağlarında  ve kaynamış alkolde çözünebilir  ve en önemlisi de suda asla çözünmez. Peki parafinden bu kadar bahsettik zararlarını da bahsedelim.

Parafin yiyecek –içeceklerde , kozmetik ürünlerinde kullanılması zararlıdır. Parafin eğer kullanılacaksa sadece yalıtım da kullanılmalıdır.Mum ise yağ , parafin, stearik asit ve pallustik asitle meydana gelen karışımdır. Mum ortaçağda dini ayinlerden kullanılarak yaygınlaşmıştır .Mumu genellikle  elektrik kesintilerinde, özel yemeklerde kullanılır.

Bir parafinsiz kokulu mumdan bütün bir ortama yayılan koku oldukça yatıştırıcıdır. Parafinsiz kokulu mumları bitkilerden elde edilen doğal esanslar eklenerek yapılmaktadır. Parafinsiz kokulu mumların yatıştırıcı özellikleri bulunmaktadır. Bu mumlar günden güne daha popüler hale gelmektedir. Birçok insan artık evlerini parafinsiz kokulu mumlar ile aydınlatmaktadır. Peki, bu mumları bu kadar özel kılan nedir?

Parafinsiz kokulu mumlar; bununla birlikte uçucu yağlar olarak da bilinen özel bitkilerden elde edilmektedir. Sıvıların seçilerek ve dikkatli bir şekilde damıtılması ile ekstre edilerek elde edilmektedir. Parafinsiz kokulu mumların iyileştirici ve yatıştırıcı etkileri bulunmaktadır. Kokulu mumlar ile aromaterapi yapılarak kişinin sağlık koşullarını iyileştirmek ve ruh sağlığını geliştirmek için kullanılmaktadır. İş yerinde stresli bir günün ardından sadece eve gidip kokulu mumların keyfini çıkararak rahatlayabilirsiniz.

Parafinsiz kokulu mumlar yakıldığında bulunduğu ortamda havaya oldukça hafif ve uzun çiçeksi kokular yaymaktadır. Biz bu kokuları kokladığımızda yağ molekülleri solunum sistemimize girmektedir ve sonunda kan dolaşımına karışmaktadır. Bu yağlar kişinin rahatlamasına yardımcı olmaktadır. 

 

Parafinsiz Mum

Mumları evimizde dekoratif amaçlı hemen hemen hepimiz kullanıyoruzdur. Parafinsiz kokulu mumlar evimizde dekoratif olduğu gibi güzel kokuları ile bulunduğu ortama koku yaymaktadır.

Hepimiz evimizin güzel kokmasında için oda spreyleri, kokular gibi kokulu mumlarda oldukça etkilidir.

Koku sepetim online alışveriş sitesi uygun fiyata parafinsiz kokulu mumları uygun fiyatlarla ayağınıza kadar getirmektedir. Kokulu mumları evimizde dekoratif amaçlı kullandığımız gibi romantik akşam yemeklerinizde tercih edebilirsiniz. 

Online alışveriş sitesinde yer alan birbirinden farkılı hoş kokulu parafinsiz mumları www.kokusepetim.com ayrıcalığı ile sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Online alşveriş sitesi olan koku sepetim sitesinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. 10 yılı aşkın tecrübesi ile birbirinden güzel parafinsiz mum çeşitlerini koku sepetim sitesinde bulabilirsiniz.